Forum 2002-2013

a9800362 12.10.2005 7:51 Huoneessa On Anssi enemmän kuin hienoa, että Sinussa oli tarpeeksi "munaa" (omia sanojasi YleX:ltä lainatakseni) ja uskalsit julkaista noinkin henkilökohtaiselta tuntuvan biisin kuin Huoneessa. Joskus kannattaa kuitenkin laittaa itsensä likoon ja tehdä sellaista, mikä etukäteen pelottaisi. Se maksaa yleensä itsensä takaisin. Tietysti toimittajat tulevat kyselemään ja utelemaan yksityisasioistasi, mutta senhän tiesit jo etukäteen, kun biisin julkaisemista mietit. Ajattele sitä vastoin sitä, miten paljon ILOA tämä biisi tuottaa kuulijoillesi!

Minä ja monet monet muut olemme ERITTÄIN ILOISIA, että tämä biisi löytyy ensi viikolla ilmestyvältä levyltäsi! KIITOS.
Hilu 12.10.2005 7:59 Samat sanat kuin edellisessä ja kiitos myös v-sanan poistamisesta!
jassu 12.10.2005 8:31 Kappale on todella kaunis ja herkkä. Ihanan rauhallinen.
Hyvä tosiaan, että v- sana on korvattu vähän kauniimmalla ilmaisulla, tämän tyyliseen kappaleeseen v- sana ei olisi kyllä oikein sopinut.
a9800362 12.10.2005 8:48
jassu Hyvä tosiaan, että v- sana on korvattu vähän kauniimmalla ilmaisulla, tämän tyyliseen kappaleeseen v- sana ei olisi kyllä oikein sopinut.


Missä kohdassa siinä sitten oli se v-sana?

Lisäkommenttina tämän aiheen avausviestiin vielä todettakoon, että IHANA KUULLA, kun Anssi laulaa rakkaudesta! :D
Trientale 12.10.2005 8:50
a9800362 Missä kohdassa siinä sitten oli se v-sana?

Siinä kohdassa melko alussa, missä ne pojat nyt huutelivat kirouksia toisilleen.

Ja todettakoon myös, että kyllähän tuo levyversio kuulosti niin hyvältä kuin toivoinkin. Sellosalissa se oli ehkä vielä epätoivoisemmalla äänellä esitetty, oikeasti riipaisevan kuuloinen, mutta kyllä levyllekin taltioidussa versiossa on ehdottomasti sitä oikeaa tunnelmaa!
Joz 12.10.2005 11:21 Mua taas jotenkin häiritsi se vitun poistaminen. No pieni kuriositeettihän se on. Kokonaisuus kuulosti hyvältä, vaikka olen kyllä sitä mieltä, että järjestäen uudet biisit ovat kuulostaneet hieman ohuilta radiosta. Outo juttu. Ehkä ne sitten vaativat levy-ympäristön.
Norsku 12.10.2005 11:25 Ihmiset laittakaa nää biisiarvostelut nyt sinne ketjuun missä muutenkin puhutaan levyn biiseistä, menee kohta kaikki ihan sekasin ku joka paikassa on muutama kommentti jostakin biisistä.
maxima 14.10.2005 7:58 No, nyt mä tiedän mistä biisistä te puhutte. Pitkät piuhat nääs. :lol:
Mulla on Sellosalin keikalta osa kyseisestä biisistä nauhallakin. Kiva kuulla levyversio piakkoin.