Forum 2002-2013

1992 13.11.2005 14:48 Miten olette mokanneet jossakin Onks teille ittellenne sattunut jotain hupaisaa kun olette olleet esiintymässä jossakin?
Mulle sattui tässä alkusyksystä,kun harjoiteltiin Yön Joutsenlaulua vanhempainiltaa varten.Ihmettelin kun sähkökitaran vahvistimesta ei tullut mitään ääntä.Toinen sähkis kyllä soi ihan siinä vieressäni.Opettaja ehti tehdä diagnoosin,että ehkä piuha on rikki.Puolessa välissä biisiä huomasin että hupsista keikkaa,piuha oli minusta puolen metrin päässä lattialla kietoutuneena tuolinjalkaan ja ties minne.No kappaleen jälkeen sitä sitten irrottelemaan.Onneksi oli vasta harjoitukset. :oops:
taina 14.11.2005 15:23 8) 8) :?: onko näillä sivuilla julkkis laulajia,soittajia :roll: :wink:
1992 14.11.2005 15:57 No onhan Anssi,en sitten muista tiedä.Ja tuo meikäläisen kirjoitus oli aivan koulun piirissä tapahtunutta "keikkailua".En vaan parempaa otsikkoa keksinyt.Miten olisi "Miten olette mokanneet jossakin".Muttta en odottanut tästä näin mukavaa keskustelua.
taina 14.11.2005 16:27
1992 No onhan Anssi,en sitten muista tiedä.Ja tuo meikäläisen kirjoitus oli aivan koulun piirissä tapahtunutta "keikkailua".En vaan parempaa otsikkoa keksinyt.Miten olisi "Miten olette mokanneet jossakin".Muttta en odottanut tästä näin mukavaa keskustelua.

no nesiintymässä joo kyllä koulussa ,laulutunneilla :roll: eikä tää nyt mitää mittavia keskusteluja ole näköjään saannu :idea:
1992 14.11.2005 16:40 No ei niin ainakaan ole päässyt tapahtumaan.
a9800362 15.11.2005 6:49 Mä voisin kirjottaa yhen oman nolon kokemuksen ja tämä olis nimenomaan sen otsikon "miten olette mokanneet jossain" alle, eikä tällä ole mitään tekemistä keikkailun eikä edes esiintymisen kanssa...

Vuonna 1992 (ikää mulla oli tällön 14 v) olin eräänä kevätpäivänä lentoasemalla erästä arvovierasta odottelemassa ja satuin näkemään Esko Ahon (silloinen pääministeri) ja siinä mitään sen tarkempia ajattelematta huikkasin suureen ääneen:"Hei Esko!" kun hän käveli siinä kauempana... Kyllähän se Esko sieltä sitten luokseni tuli, mutta eipä tullut mieleen puhutella esim. "herra pääministeri" tai jotain, etunimellä vaan, oli pääministeri tai ei! :D Tästä onkin lähipiirissäni tullut hieman sellainen "lentävä lause".... NOLOTTI kyllä jälkeenpäin.
1992 15.11.2005 15:23 Vaihdoin tuossa otsikon,että täsmää hiukan paremmin.Niin jos ei tule kenellekään väärinkäsityksiä. :wink: